Feng Shui

Feng Shui Tradycyjne jest jedyną autentyczną formą tej sztuki.

Jeśli pierwszy raz, spotykasz się z terminem Feng Shui, możesz trafić na jego fałszywą postać zwaną intuicyjną. Są to tak zwane strefy bogactwa, kariery, pomocnych ludzi i innych, skomponowanych w tak zwaną „siatkę bagua”. Ma ona postać dziewięciu kwadratów i jest zawsze nakładana na plan domu czy mieszkania, bazując na drzwiach wejściowych. Jeśli spotkasz taką metodę, możesz zostać ofiarą wyimaginowanych stref oraz pseudo-remediów partych na monetach szczęścia, posągach Buddy czy kryształowych kulach.

Poniżej znajduje się taka siatka „Black Hat”, zapamiętajcie sobie to, jako przestrogę!

Prawdziwe Tradycyjne Feng Shui, opiera się na kierunkach magnetycznych oraz czasie, który poddaje nasze domy pod działanie ciągle zmieniającej się energii. Nie używamy tam remediów w postaci akcesoriów pochodzących z chińskiej kultury i nie zamieniamy naszego domu w „chińską cepelię” 😉

Feng Shui jest ponadczasowe oraz ogólnoświatowe, co znaczy, że może być stosowane w każdej kulturze naszego globu.

Są trzy podstawowe szkoły Feng Shui a mianowicie:

Szkoła Form Krajobrazowych

Szkoła Bazhai (Osiem Domów)

Szkoła Xuangkong Feixing (Wędrująca Gwiazda)

Praktycznie używa się ich razem aby móc osiągnąć jak najwięcej z konsultowanym obiektem. Jeśli spotkacie się z konsultantem, który nie używa ich razem, to w takim razie ten fachowiec nie wie co to jest klasyczne Feng Shui. Szkoła Wędrującej Gwiazdy nie istnieje bez Szkoły Form, ponieważ to otoczenie zewnętrzne (formy) kształtują i sterują energiami jakie rozpatrujemy w wykresie energii.

Dzięki Feng Shui możemy:

– znaleźć miejsce pod dom, firmę, park, centrum handlowe itd.

– zaprojektować według tych zasad dom pod konkretnych mieszkańców

– zaprojektować najbliższe otoczenie naszego przyszłego domu

– dokonać konsultacji istniejącego domu, mieszkania, firmy, aby poprawić ich Feng Shui

– dokonać konsultacji firmy aby poprawić jej działanie

Konsultacja Feng Shui, w myśl tego o czym wspomnieliśmy wyżej, powinna być wykonywana w postaci klasycznej czyli przybycia konsultanta na miejsce. To on powinien ocenić sytuację aby potem podjąć jak najlepsze zalecenia.

Jest możliwość w specyficznych sytuacjach wykonanie konsultacji online, ale zamawiający musi być świadomy, że nie jest to najlepsza forma pomocy. Poza tym, trzeba spełnić pewne warunki, aby do takiej konsultacji w ogóle doszło. Konsultant powinien mieć dostarczone określone zdjęcia, plany, informacje oraz co najważniejsze, konsultowany obiekt, powinien być widoczny na mapie satelitarnej.

Jest takie powiedzenie, że ingerencji prawdziwego Feng Shui czasami nie widać. Jest to prawda, ponieważ musimy zadbać o harmonię z naszym otoczeniem. Jeśli spotkacie konsultanta, który każe wam stawiać w domu lub w jego otoczeniu jakieś chińskie posagi, wieszać kryształki lub przeprowadzać jakieś obrzędy oczyszczania – wiedzcie, że coś się dzieje! 😉 i natychmiast podziękujcie mu za „pomoc”.

Tak samo sprawa ma się z konsultantami, którzy posługują się w rozmowie tajemniczymi formułkami, których nie są w stanie wytłumaczyć. Najprawdopodobniej nie są jeszcze gotowi do pracy albo (co gorsza) nie rozumieją tego co robią!

Feng Shui może pomóc ale źle zastosowane potrafi skrzywdzić!

 

Copyright © 2011 – by wlade

Comments Closed