I Ching – Księga Przemian.
Ten zbiór 64 heksagramów jest podstawą całej chińskiej metafizyki. Każdy z heksagramów składa się z sześciu linii, które mogą być liniami ciągłymi lub przerywanymi. Linia ciągła oznacza energię Yang a linia przerywana energię Yin. Każdej linii można przypisać jakąś funkcję a zatem w każdym heksagramie, zakodowana jest jakaś informacja.
Systemu 64 heksagramów używa się do przeprowadzania dywinacji I Ching. Zadajemy pytanie, na które chcemy uzyskać odpowiedź a następnie, za pomocą trzech monet losuje się każdą z linii heksagramu, które musimy potem zinterpretować czyli odszyfrować tajemniczy zapis. Pod uwagę bierze się również aktualny czas, który przypisuje poszczególnym liniom odpowiednią siłę.zz
Bardzo często spotyka się praktyków, którzy po wylosowaniu heksagramu, szukają go w Księdze Przemian i na podstawie starożytnego komentarza, próbują to przełożyć na nasze czasy. Jak myślicie czy to miarodajne? Przecież w tamtych czasach nie znali tego wszystkiego, z czym mamy do czynienia teraz 😉
Do czego możemy użyć tego skomplikowanego systemu dywinacyjnego? Praktycznie do wszystkiego, np: poznania powodzenia związku, perspektyw naszego życia zawodowego, wyniku rywalizacji sportowej, trendach rynkowych, opłacalności inwestycji czy nawet losów zaginionych osób.
Skuteczność tej metody jest ograniczona zdolnościami osoby, która przeprowadza ową dywinację. Bardzo ważne jest skonstruowanie odpowiedniego pytania, które powinno być konkretne, logiczne oraz ubrane w jakieś ramy czasowe. Pytanie o nasze powodzenie na egzaminie nie będzie tym samym co zapytanie o nasze powodzenie na najbliższym egzaminie. Jak zauważyliście, drugie pytanie jest właściwe, ponieważ dotyczy konkretnej sprawy. Pierwsze pytanie jest źle skonstruowane, ponieważ jest zbyt ogólne.
Jak widzicie, jest to potężne narzędzie i w rekach wprawionego konsultanta, może być nieocenioną pomocą w rozwiązywaniu różnych spraw.
Copyright © 2011 – by wlade