Wykład o Feng Shui i Ba Zi

Jakiś czas temu, zadzwonił do mnie organizator Festiwalu Wibracje z propozycją poprowadzenia wykładu o Feng Shui, co wydało mi się ciekawą propozycją a zarazem wyzwaniem, ponieważ to miał być mój debiut w roli wykładowcy. Postanowiłem podjąć tę rękawicę, choć przyznam, że trema towarzyszyła mi do samego końca wykładu. 🙂

festiwal wibracje

Takim oto sposobem znalazłem się wśród około osiemdziesięciu prelegentów z Polski i zagranicy na tym fantastycznym festiwalu, gdzie spotkało się mnóstwo ciekawych osobowości ze świata medycyny, medycyny naturalnej, psychologii, wielu dziedzin nauki, psychotroniki, a wśród nich przedstawiciele znanej fundacji Nautilus, która zajmuje się zjawiskami niewyjaśnionymi.
Ja byłem jedynym prelegentem, reprezentującym tematykę Feng Shui, co było dla mnie dużym wyróżnieniem.

Jezioro Zegrzyńskie

 

 

Festiwal Wibracje w tym roku był drugą edycją tej imprezy, która również trwała cztery dni, odbywając się na dwóch scenach plenerowych oraz trzech nowoczesnych salach konferencyjnych zlokalizowanych w trzygwiazdkowym hotelu nad brzegiem przepięknego Zalewu Zegrzyńskiego w Serocku. W tamtym roku impreza przyciągła ponad trzy tysiące osób, a podobno w tym znacznie więcej, co było zasługą licznych koncertów, wykładów, warsztatów, targów i wielu innych atrakcji.

 

 

Nie mogę nie wspomnieć o moim nieocenionym asystencie, czyli synu Wiktorze, który czuwał nad sprawami technicznymi, pomagając mi w zainstalowaniu się na sali wykładowej, oraz robiąc zdjęcia i filmując mój wykład.
Bez jego wsparcia (również mentalnego), było by ciężko z realizacją tego projektu.

 

 

Moja prelekcja była zaplanowana na niedzielne popołudnie, jako ostatni wykład, tuż po wykładzie o telepatii Ryszarda Gąsierkiewicza, który miał go poprowadzić ze swoim długoletnim przyjacielem i znanym w Polsce filozofem, naukowcem, astrologiem, psychotronikiem i badaczem zjawisk paranormalnych, Włodzimierzem Zybertalem, który niestety niedawno zmarł.

Dzięki temu, że mój wykład był ostatni w kolejności, miałem ten komfort, że nie musiałem skrupulatnie kontrolować półtoragodzinnego czasu, jaki dostałem od organizatorów. To w połączeniu ze wspaniałą publicznością, która zadawała liczne pytania, spowodowało, że mój wykład przeciągnął się do ponad trzech godzin! :-0

 

Publicznośc wykładu o Feng Shui

 

Z racji późnej pory i powoli kończącego się czterodniowego festiwalu, miałem pewną obawę, że publiczność może nie dopisać w takim stopniu jak na innych wykładach …

ale bardzo przyjemnie się pomyliłem, goszcząc na swoim debiutanckim  wykładzie około osiemdziesięcioosobową publikę. 🙂

 

Na wykładzie przedstawiłem informacje o Feng Shui Tradycyjnym, oraz  o mitach i zabobonach, które wypaczają opinię na temat tej pożytecznej dyscypliny. Dużym zainteresowaniem cieszył się też temat o projektowaniu domów, firm i innych obiektów, według zasad Feng Shui.
Feng Shui bez mitów i zabobonów

Mówiłem też o astrologii Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia) i jej wielu zastosowaniach w codziennym życiu, łącznie ze wspomaganiem medycyny klasycznej oraz psychologi.

Wykład o astrologii chińskiej Ba Zi

 

Na koniec przedstawiłem swoją autorską prognozę na rok 2018 (Rok Ziemnego Psa), którą napisałem w styczniu, wobec tego uczestnicy mogli zauważyć, że wiele z tych zapowiedzi już się zdarzyło.

Prognoza na Rok 2018 czuli Rok Ziemnego Psa

 

Po zakończeniu wykładu było mnóstwo pytań i podziękowań, co dodatkowo przedłużyło mój pobyt, ale satysfakcja w pełni wynagrodziła zmęczenie.

 

Dziękuję wszystkim uczestnikom wykładu oraz organizatorom i do następnego razu!  😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.