Holenderski trip-tyk – część pierwsza, Rotterdam

Po pewnej przerwie, pora odświeżyć bloga, uzupełniając go pewną ciekawą wyprawą, którą odbyłem trzy lata temu przy okazji konsultacji Feng Shui w Holandii. 🙂
Jako, że moje główne miejsce pracy było zlokalizowane w Rotterdamie, pierwszą cześć tego trip-tyku poświęcę właśnie temu miastu.

Zatem zapraszam na Rotterdam w pigułce. 🙂

Wyprawę zacząłem w centrum, w parku Kralingse Bos, skąd można było podziwiać piękną panoramę miasta.

 

 

 

Nieopodal parku znajdują się dwa wspaniałe stare zabytkowe wiatraki, które koniecznie trzeba zobaczyć, ponieważ to holenderski skarb narodowy.

 

 

 

Rotterdam to bardzo nowoczesne miasto, które swój aktualny charakter zawdzięcza wojnie, ponieważ w 1940 roku został on doszczętnie zniszczony przez naloty dywanowe Luftwaffe. Ocalały jedynie pojedyncze budynki, które są historycznymi perełkami tego miasta.

Wśród nich znajduje się np. Whitte Huis

 

 

 

 

Innym nienowoczesnym budynkiem, którzy rzucił się mi w oczy, wśród  nowoczesnej architektury, był urząd miasta.

 

 

 

W mieście przeważa oczywiście bardzo nowoczesna zabudowa, jak na poniższych zdjęciach.  Znajduje się tam wiele międzynarodowych projektów architektonicznych, znanych w świecie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hotel Manhattan

 

 

 

 

 

 

i kolejne futurystyczne wariacje 😉

 

 

 

 

Siedziba ING

 

 

 

 

Dworzec Główny Rotterdamu nazywany „rekinem” 😉

 

 

 

 

Market Hall, czyli monumentalny i nowoczesny  budynek targowy, nazywany „magnesem handlu” 🙂

 

 

 

 

Kubuswoningen czyli układ ciekawych domów-kostek zaprojektowanych przez architekta Pieta Bloma w 1984 roku.
Po lewej budynek, pieszczotliwie nazywany „ołówkiem” 😉

 

 

 

Pierwszy od lewej: najwyższy budynek mieszkalny w Holandii: New Orleans Tower (158,35 metrów). W środku niski i płaski budynek muzeum fotografii. Od prawej to Port of Rotterdam.

 

 

To zdjęcie specjalnie wybrałem ze względu na specyficzne Feng Shui tego budynku.

Jest on tak zbudowany, że pod nim przebiega bardzo ruchliwa droga, co niestety nie jest dobre dla jego mieszkańców, jeśli to budynek typowo mieszkalny. 🙁

 

 

Rotterdam to miasto portowe (największy port w Europie), dlatego też nie mogło zabraknąć muzeum morskiego.

Przeniesiono do centrum miasta małe statki oraz starą latarnie morską.

 

 

 

 

Wspaniały widok z muzeum na wieżowce w centrum.

 

 

 

 

 

Jedną z największych atrakcji turystycznych  miasta jest wieża widokowa Euromast, z której widok zapiera dech w piersiach …

 

 

 

 

 

… również dosłownie, ponieważ tam mocno wieje od Morza Północnego, co widać po mojej fryzurze  😉 

 

 

 

 

Zdjęcia z niej są przepiękne, ponieważ widać całe miasto, ale postanowiłem Wam pokazać widok w nieco żywym formacie, czyli za pomocą filmu, który nakręciłem, jadąc kręcącą się dookoła windą.

 

Sprawne zwiedzanie Rotterdamu nie byłoby możliwe, gdyby nie mój przemiły przewodnik i jego niesamowity pojazd, co widać na poniższym zdjęciu. 😉

 

 

 

 

 

i to tyle z pierwszej części wycieczki po Holandii.

Zapraszam na kolejne dwie części tego holenderskiego trip-tyku. 🙂

Opublikowano fengshui blog | Skomentuj

Konsultant Feng Shui potrzebny od zaraz!

Za inspirację tego wpisu posłużył mi autentyczny tytuł maila, którego dostałem niedawno od jednego z moich nowych klientów. Przypomniał mi on o konieczności poruszenia nieco drażliwego tematu, którego zawsze unikałem, ale coraz większa liczba ludzi, którzy się do mnie zgłaszają, a którzy kiedyś korzystali z porad niekompetentnych konsultantów, utwierdziła mnie, aby jednak go poruszyć publicznie.

Jak wynika z mojej praktyki, większość zleceń jakie otrzymuję (pewnie nie tylko ja), posiada status „pilne”, co oczywiście oznacza, że ludzie szukają konsultantów w pośpiechu, nie zwracając uwagi na rzeczy ważne.
Jakie to są te ważne rzeczy, które mogą świadczyć o wyborze dobrego konsultanta?

Autentyczność
Autentyczny konsultant to taki, który posiada swoją stronę internetową oraz legalną firmę, czyli podchodzi do tematu profesjonalnie i bierze odpowiedzialność, za to co robi.
Unikajcie „konsultantów”, którzy zamieszczają niejasne ogłoszenia w internecie czy „łapią” klientów poprzez wiadomości prywatne na wszelkiego rodzaju portalach, czy unikają podawania swoich danych, odsyłając jedynie pod tajemniczy numer telefonu.

Cena
To chyba najczęstsze kryterium, według którego ludzie wybierają konsultanta. Oczywiście promowane są niestety oferty najtańsze, które często nie oznaczają dobrych.
Bardzo dużo jest ofert konsultantów działających „na czarno”, którzy kuszą bardzo niskimi cenami. Niestety najczęściej efekt ich „pracy” nie nadaje się do zastosowania i nie przynosi żadnych rezultatów. Profesjonalni konsultanci, którzy prowadzą od lat legalne firmy i płacą podatki, mają ceny wyższe, ale za to jest pewność, że nie mamy do czynienia z amatorami.

Doświadczenie
Zawód konsultanta wymaga stosownej edukacji, zatem warto sprawdzić, gdzie zdobywał on szlify, czy posiada stosowne zaświadczenia i dyplomy, oraz od kiedy prowadzi swoje usługi.
Niestety, ale brak stosownego doświadczenia, niektórzy konsultanci nadrabiają odpowiednim imagem. Osobiście mam mieszane uczucia, jak widzę konsultanta ubranego w tradycyjną chińską koszulkę z charakterystycznym kołnierzykiem 😉
Niech Was też nie zwiedzie obfitość dyplomów, z których większość to najczęściej zaświadczenia uczestnictwa w kursach, a nie faktycznie zdobyte umiejętności. Bardzo często ilość odbytych kursów nie idzie w parze z umiejętnością zastosowania tej wiedzy w praktyce, dlatego bezpieczniej po prostu zwrócić uwagę na referencje, jeśli ktoś je w ogóle posiada.

Kontakt
Bardzo ważny jest odpowiedni kontakt z konsultantem, zarówno ten przed złożeniem u niego zamówienia, oraz ten po otrzymaniu stosownych analiz.
Przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z usług konsultanta, powinniśmy być pewni, że mamy do czynienia z osobą kompetentną, która wie o czym mówi. Konsultant nie powinien się koncentrować na nadużywaniu skomplikowanych terminów, kosztem jasnego przedstawienia, na czym polegać będzie jego praca. Powinien być w stanie odpowiedzieć na każde pytanie klienta, bez uciekania od tematu, czy straszenia w zamian zabobonami.
Bardzo ważną rzeczą jest zapewnienie, że po wykonaniu konsultacji, będziecie mogli zadać mu dodatkowe pytania, ponieważ nieuczciwi konsultanci nie odpisują później na maile lub nie odbierają telefonów.

Włodzimierz Buliński

Opublikowano fengshui blog | Otagowano | Skomentuj

Polski projekt badawczy Feng Shui – „flowQi”

flowQi_fsrc

Feng Shui jest dziedziną, która nie jest jeszcze do końca odkryta, to dlatego tak ważne są badania i wymiana doświadczeń wśród jej entuzjastów.
W szkole Feng Shui Research Center Mistrza Josepha Yu, której jestem członkiem, podstawą działania są właśnie owe badania czyli niejako ciągłe podnoszenie własnych kwalifikacji. Wiedza zawarta w podręcznikach kursów jest ważna, ale jeszcze ważniejsza jest weryfikacja jej w praktyce.

Wychodząc na przeciw potrzebom moich ambitnych i rządnych wiedzy polskich koleżanek i kolegów, postanowiłem otworzyć polski projekt badawczy, który nazwałem „flowQi”. Dzięki poparciu mojego pomysłu przez samego Mistrza Josepha Yu, projekt znalazł się pod patronatem FSRC Canada.

Projekt „flowQi”, to możliwość uczestniczenia w specjalnie do tego przeznaczonej platformie internetowej, zawierającej nowoczesne forum dyskusyjne, które umożliwia przeprowadzanie profesjonalnych analiz, badań i wymiany doświadczeń. Oprócz tego, za pomocą specjalnego kanału Skypa, mogą odbywać się wykłady i dyskusje na żywo. Przewidziane są również zajęcia w terenie, które są możliwością sprawdzenia tej wiedzy w praktyce.

Projekt jest skierowany tylko dla polskich uczniów FSRC. Chętnych zapraszam do kontaktu ze mną, pod numerem telefonu 510 808 204.

Opublikowano fengshui blog | Otagowano , | Skomentuj

Wybory parlamentarne 2015 w mojej przepowiedni na październik.

W mojej październikowej prognozie poświeciłem wiele miejsca ważnemu wydarzeniu,

którym niewątpliwie były wybory parlamentarne w Polsce. Co istotne, ich wynik był zaskakujący dla wszystkich politycznych ekspertów, ponieważ pierwszy raz od wielu lat, sceną polityczną będzie samodzielnie rządziła jedna formacja polityczna.

Tym bardziej jestem mile zaskoczony, że większość z moich wyborczych przewidywań, które dokonałem na bazie interpretacji energii miesięcznych, znalazło swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

  • W swojej prognozie zwróciłem przede wszystkim uwagę na to, że energia wypadkowa miesiąca października wspiera poglądy konserwatywne, zatem związane z prawicowymi ugrupowaniami, jakim jest zwycięzca wyborów, czyli Prawo i Sprawiedliwość. Skorzystał na tym również ruch obywatelski Kukiz15, który zajął w wyborach trzecie miejsce. Właśnie to te ugrupowania postawiłem w roli zwycięzców i tak rzeczywiście się stało.
  • Pisałem również, że: „Oczekiwania obywateli będą teraz oscylować wokół potrzeby osiągnięcia stabilizacji i bezpieczeństwa, dlatego nawet ci, którzy nie mają poglądów konserwatywnych, wesprą idee takich ugrupowań.”
    Według analiz firmy sondażowej, którymi posługiwały się telewizje, rzeczywiście to zjawisko miało miejsce, ponieważ połowa wyborców, którzy w poprzednich wyborach głosowali na Platformę Obywatelską, oddało teraz swój głos na te dwie wyżej wspomniane ugrupowania.  Ponadto wyborcy zagłosowali na te ugrupowania, ponieważ uznali, że ich pogląd na temat nieprzyjmowania uchodźców, podniesie bezpieczeństwo i stabilizację w państwie.
  • Oczywiście sprawdziła się też kwestia „(nie)sprawdzalności” sondaży wyborczych, które nie pokryły się z wynikami wyborów.
  • Pisałem również: „Może też dojść do spektakularnych niespodzianek, gdzie pewne partie z długą tradycją, w ogóle nie wejdą do sejmu, a ich miejsce zajmie jakieś ugrupowanie antysystemowe.”
    Ta zapowiedź potwierdziła się w stosunku do Zjednoczonej Lewicy, której nieobecność w sejmie jest ogromną niespodzianką, komentowaną zresztą w całej Europie. Niewiele brakowało, aby moja powyższa zapowiedź sprawdziła się co do joty, ponieważ antysystemowej partii Korwin, zabrakło naprawdę niewiele do przekroczenia progu wyborczego.

Całą moją prognozę możecie przeczytać tutaj.

Buliński Włodzimierz

Opublikowano fengshui blog | Otagowano , | Skomentuj

Seminarium Jerzego Zięby – Łódź 2015

W ostatnią sobotę mogłem się poczuć jak za dawnych studenckich czasów, a wszystko to za sprawą niezwykle ciekawego wykładu i seminarium Jerzego Zięby, czyli autora bestselerowej książki „Ukryte terapie”.

Łódzka hala Expo, zapełniła się po brzegi entuzjastami alternatywnych metod leczenia, którzy zebrali się, aby uczestniczyć w tym niesamowicie ciekawym kilkugodzinnym maratonie wiedzy. Moja obecność na tym wyjątkowym spotkaniu, wynikała nie tylko z moich zainteresowań tematem i chęcią osobistego poznania Pana Jerzego, ale również z potrzeby pogłębiania mojej wiedzy o chorobach, których niejednokrotnie poszukuję w wykresach Ba Zi moich klientów.

Spotkanie zaczęło się od wykładu wprowadzającego, który okazał się zaledwie małą rozgrzewką przed tym, co najlepsze, czyli interaktywnym seminarium, na którym można było zadawać pytania, i ja też miałem okazję zadać kilka swoich pytań. Pan Jerzy ma niesamowity sposób przekazywania wiedzy, z której mogły skorzystać osoby na różnym stopniu zaawansowania wiedzy medycznej. Wszystko to było okraszone w liczne anegdoty i autentyczne historie, które dodawały całej pikanterii temu spotkaniu. Na seminarium byli obecni również lekarze, którzy dzielili się spostrzeżeniami i wnioskami ze swoich praktyk, które to były świetnym uzupełnieniem przekazywanej wiedzy.
Podczas jednej z przerw miałem okazję uzyskać dedykację na niedawno zakupionej wb_jzksiążce a po skończonych zajęciach, które z uwagi na niekończące się pytania, wykroczyły poza wcześniej przyjęte ramy czasowe, udało mi się porozmawiać osobiście z Panem Jerzym. Miałem okazję zainteresować swojego rozmówcę metodami pracy, jakich używam podczas analizowania tak zwanych wykresów Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia ), czyli dziedziny chińskiej metafizyki, która zajmuje się tworzeniem tak zwanych wzorców energetycznych ludzi. Na ich podstawie, można określić również predyspozycje zdrowotne człowieka i przewidzieć ewentualne dysfunkcje organizmu w czasie przyszłym. Metody oparte na technice Ba Zi, mogą stanowić pożyteczne uzupełnienie w medycznym diagnozowaniu pacjentów.
Wszystkim serdecznie polecam wiedzę, jaką prezentuje Pan Jerzy Zięba, którą można zgłębiać z jego książki, na internetowych wykładach, lub na licznych spotkaniach, które organizuje.
Więcej informacji o Jerzym Ziębie i jego inicjatywach, znajdziecie na stronie – ukryteterapie.pl

Opublikowano fengshui blog | Otagowano , , | Skomentuj

„Dobra wiadomość” jest czasami przyjemniejsza niż jakiekolwiek honorarium.

W pracy każdego konsultanta Feng Shui ( jak i w przypadku każdego innego zawodu), jest ważna skuteczność działania. Jest to tym bardziej istotne w tym przypadku, ponieważ pracuję z energiami, których działanie nie zostało jeszcze w pełni wyjaśnione.                   Jeśli słyszycie od jakiegoś konsultanta, że dla niego nie ma tajemnic i jest w stanie przewidzieć wszystko oraz osiągnąć zawsze zamierzony efekt, to podchodźcie do tego z dużym dystansem. Czasami teoria, którą poznaję w procesie nauki, nie zawsze pokrywa się z praktyką i to ta druga stanowi dla mnie najcenniejszy składnik wiedzy.                               W zakresie mojej praktyki istotną rolę odgrywa komunikacja z klientem, która pozwala mi kontrolować sytuację oraz oceniać skutki moich konsultacji. Klienci nie tylko zadają mi dodatkowe pytania ale również opisują mi sytuację po wprowadzeniu zmian według moich zaleceń. Wśród tych maili są również te bardzo przyjemne, które opisują pozytywne skutki moich konsultacji i dotyczą  zarówno aspektów zawodowo – finansowych oraz tych bardziej osobistych. W trakcie mojej kilkuletniej ścieżki zawodowej, otrzymałem ich dosyć dużo, ale zazwyczaj spływają one co jakiś czas.

Dzisiejszy dzień jest wyjątkowy, ponieważ otrzymałem takich wiadomości kilka! (nie wiem, czy to jakaś „pozytywna zmowa”? 😉  )

Dwa z nich postanowiłem Wam pokazać (oczywiście anonimowo, ale z zachowaniem realności, aby ci bardziej nieufni przekonali się, że Feng Shui to skuteczny sposób na rozwiązanie wielu ludzkich problemów).

Pierwsza wiadomość dotyczy prognoz rocznych, które zawsze przeprowadzam dla swoich klientów na przełomie starego i nowego chińskiego roku.

KW

 

Druga wiadomość jest dla mnie szczególnie cenna, ponieważ to już czwarty przypadek w mojej zawodowej praktyce, kiedy moje konsultacje przyczyniły się do rozwiązania poważnego problemu, jaką jest długoletnia niepłodność.

JW

To tylko dwa przykłady tego, że Feng Shui i Ba Zi przynosi zadowalające efekty. Tych przypadków jest znacznie więcej, o czym mogą świadczyć oficjalne referencje, które znajdują się na mojej stronie firmowej.

Tak jak mówi tytuł tego wpisu: „Dobra wiadomość” jest czasami przyjemniejsza niż jakiekolwiek honorarium, i utwierdza mnie w tym, że to co robię, ma sens. 🙂

Opublikowano fengshui blog | Skomentuj

Wędrująca Gwiazda w roku Drewnianej Owcy

Wraz z nowym rokiem Drewnianej Owcy (inna nazwa to Koza), zmieni się w naszych domach i firmach, układ energii rocznych oraz miesięcznych. Dla tych, którzy nie mają odpowiednich programów do obliczeń, a chcą śledzić wędrówkę energii, przekazuję małą ściągawkę w postaci tabeli.

Stras of 2015

Możecie odczytać, kiedy zaczyna się dany miesiąc, oraz z jakich kierunków przychodzą energie roczne oraz miesięczne.

Tabela przyda się zarówno fengshuistom amatorom oraz konsultantom Feng Shui.

Miłego użytkowania i pozdrowienia na Rok Drewnianej Owcy!

PS chcecie się dowiedzieć, co energetyka nowego roku może przynieść światu? Jeśli tak, zapraszam do przeczytania mojej prognozy na Rok Drewnianej Owcy.

Opublikowano fengshui blog | Skomentuj

Kot jako remedium w Feng Shui? Dlaczego nie!

kot_remediumW roku Drewnianego Konia, roczna energia 5 Ziemia, wychodzi z centrum i przenosi się na północny zachód, dlatego na cały rok musimy użyć tam żywiołu Metalu.

Najlepszy jest oczywiście dźwięk bicia mechanicznego zegara, ale jeśli nie możemy sobie pozwolić na takie remedium a mamy w domu kota, powieśmy mu na szyi mały metalowy dzwoneczek i zachęcajmy go do odwiedzania północno zachodniej części naszego domu. Dodatkowo możemy zachęcać kota do odwiedzania części wschodniej naszego domu, aby złagodził oddziaływanie energii choroby i zastoju – Ziemia 2.

__________________________________________

English version

Cat as a remedy in Feng Shui? Why not!

In the year Wooden Horse, the annual energy 5 Earth, coming out of the center and moves to the northwest, so for the whole year there we have to use the element of Metal.

The best is of course the sound of beating mechanical clock, but if we can not afford such a remedy and we have a cat at home, hang a his neck a small metal bell and encouraged him to visit the north western part of our house. In addition, we encouraged the cat to visit in the eastern part of our house to eased impact energy of disease and stagnant  Earth 2.

Opublikowano fengshui blog | Skomentuj

Problem Ukrainy w świetle chińskiej metafizyki.

Wydarzenia na Ukrainie zaczynają się wymykać z pod kontroli. Państwo, które grafitirazem z Polską niedawno organizowało mistrzostwa europy w piłce nożnej, uważane wówczas za przyjazny i szczęśliwy kraj, aktualnie pokazuje swoją drugą, tą bardziej mroczną stronę. Dlaczego dokonał się nagle taki kontrast?

Odpowiedzi na to pytanie możemy poszukać w chińskiej metafizyce, która na podstawie teorii o rocznej wędrówce energii, może nam wiele powiedzieć o wydarzeniach dotyczących konkretnego miejsca i czasu.

W ostatnim dniu starego roku ( wg. kalendarza gregoriańskiego), zamieściłem prognozę na Rok Drewnianego Konia, w której zamieściłem najbardziej charakterystyczne symptomy oddziaływania roku 2014, którego początek przypada na 3 lutego. Możemy w niej przeczytać, że nadchodzący rok, będzie między innymi pod działaniem energii Drzewa Yang, które wiąże się również z polityką i manifestuje się stanowczym działaniem i niechęcią do kompromisów. Jest ono paliwem dla Ognia ziemskiego konaru Konia, co może wywołać pożar, który może symbolizować również wydarzenia zapalne.  Właśnie taki obraz sytuacji możemy zaobserwować na Ukrainie, którą prezydent Wiktor Janukowicz próbuje usilnie uchronić od bliższych kontaktów z Unią Europejską, co nie podoba się tamtejszemu społeczeństwu.

Z puntu widzenia astrologii Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia), prezydent Janukowicz jest słabym Drzewem Yin, które można porównać do giętkich wierzbowych gałązek, które łatwo poddają się wiatrowi, poruszając się tak, jak on zawieje. To porównanie oddaje bardzo często oblicze osób, których żywioł urodzeniowy to Drzewo Yin. One są bardzo często chwiejne jak te gałązki wierzby a ich działania i sympatie są uzależnione od korzyści, jakie mogą uzyskać. Takie osoby często robią karierę w polityce, ponieważ domeną polityka jest co innego obiecywać a co innego robić, ponadto Drzewo Yin to skłonność do kompromisów ale bardzo często pod takim kompromisem ukryty jest jakiś chytry plan. Miejmy nadzieję, że prezydent Janukowycz pójdzie drogą kompromisu, ale bez ukrytych i nieczystych intencji.

Wykres Ba Zi Wiktora Janukowicza wygląda następująco:

janukowicz

 

 

Znajduje się on w tej w chwili w okresie dziesięcioletnim, który przynosi mu ogromne pokłady energii żywiołu Ziemi, która stanowi dla niego tak zwany element bogactwa czyli oznacza jego pieniądze. Wbrew pozorom, to niekorzystny element, który obciąża jego słabe Drzewo.                                   Również poszczególne lata przynoszą ze sobą swoją energię i o ile rok Wodnego Węża (2013) dał mu wsparcie, to nadchodzący rok Drewnianego Konia (2014), mimo, że przynosi energią Drzewa (jego osobistą), to oznacza jednak rywali. Ta energia będzie mieć konflikt z żywiołem Metalu, oznaczającym jego tak zwany element władzy, co obrazuje użycie siły wobec swoich oponentów.                     W październiku 2014 roku, energie czasu i energie jego wykresu utworzą bardzo silną energię Ognia, który może osłabić żywioł Wody w jego wykresie osobistym, który to stanowi jego ochronę. Taka sytuacja może poważnie zachwiać wykresem i spowodować perturbacje, które silnie wpłyną na jego życie.

Patrząc na sytuację Ukrainy z poziomu teorii Wędrującej Gwiazdy i rocznej wędrówki tak zwanych gwiazd rocznych, widzimy że w tym roku na wschodzie, który jest związany z żywiołem Drzewa, zawita energia Ziemna 2, co stworzy potężny konflikt, nazywany przez chińską metafizykę jako „walka byków”. Taka sytuacja obrazuje konflikt miedzy Drzewem, które próbuje swoimi korzeniami rozpulchnić Ziemię. Drzewo może tutaj przedstawiać dążenia społeczeństwa, które zdecydowanie sprzeciwia się Ziemi czyli swojemu krajowi.

Energia związana ze wschodem symbolizuje między innymi coś gwałtownego, wstrząs, gorący temperament, szybkość błyskawicy, budzenie się, inicjatywę i osobę określaną jako najstarszy syn. Te cechy mogą oddać istotę dążeń i uczuć obywateli Ukrainy a ostatnia podana cecha, czyli najstarszy syn, może symbolizować starszego z braci Kliczków – Witalija, który jest jednym z przywódców opozycji na Ukrainie. Co ciekawe, on również jest osobą Drzewo Yin.

Jeśli chodzi o energię Ziemi, symbolizuje ona coś zwartego i solidnego, matkę, pasywność, ochronę, wytrzymałość czy po prostu czarną ziemię. Te cechy symbolizują tutaj państwo ukraińskie gdzie matka oznacza po prostu ojczyznę a czarna ziemia to obraz spalonej ziemi podczas rozruchów, jakie możemy obserwować. Ziemna energia 2, oznacza też pewne blokady a zatem rok 2014 na Ukrainie, może objawić się poważnym kryzysem gospodarczym.

Według teorii pracy z energiami, konflikt Drzewa i Ziemi powinno się łagodzić żywiołem Ognia a ten symbolizuje między innymi rozgłos oraz media, dlatego działania mediów, pokazujące to, co się dzieje na Ukrainie, mogą wywołać stanowczą reakcję całego świata i pewne wpływy, które (miejmy nadzieję) pozwolą w sposób pokojowy zażegnać konflikt na Ukrainie.

Pisałem w swojej prognozie o tym, że w tym roku ważną rolę w świecie mogą odegrać ludzie sztuki, i artyści a jednym z bohaterów  zapewne będzie Ser­hiy Ni­koy­an, ormiański poeta, który zgi­nął na Maj­da­nie,demonstrując poparcie dla wolności w Ukrainie.

Serhiy NikojanNa zdjęciu właśnie wspomniany poeta, trzymający transparent z napisem: „Gło­sem na­ro­du mówi Bóg”.

 

 

 

Co prawda, energie roku Drewnianego Konia uwidocznią się w dniu 3 lutego 2014 roku, ale pewne teorie mówią o tym,że energia czasu może uwidaczniać swój wpływ już wcześniej, czego dowodem są bieżące wydarzenia na Ukrainie.

W artykule wykorzystałem zdjęcia z serwisu onet.pl (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zamieszki-w-stolicy-ukrainy-zobacz-nieznane-zdjecia/jppft)
Opublikowano fengshui blog | Skomentuj

Węrująca gwiazda w roku Drewnianego Konia.

Wraz z nowym rokiem Drewnianego Konia, zmieni się w naszych domach i firmach, układ energii rocznych oraz miesięcznych. Dla tych, którzy nie mają odpowiednich programów do obliczeń, a chcą śledzić wędrówkę energii, przekazuję małą ściągawkę w postaci tabeli.

gwiazdy2014

Możecie odczytać, kiedy zaczyna się dany miesiąc, oraz z jakich kierunków przychodzą energie roczne oraz miesięczne.

Tabela przyda się zarówno fengshuistom amatorom oraz konsultantom Feng Shui.

Miłego użytkowania i pozdrowienia na Rok Drewnianego Konia!

PS chcecie się dowiedzieć, co energetyka nowego roku może przynieść światu? Jeśli tak, zapraszam do przeczytania mojej prognozy na Rok Drewnianego Konia.

 

Opublikowano fengshui blog | Otagowano , | Skomentuj