Feng Shui w miłości

feng shui w miłości

Ludzie zazwyczaj kojarzą Feng Shui z bogactwem, ponieważ statystycznie jest ono najczęściej wykorzystywane, jako narzędzie do poprawy sfery materialnej, czy do wspierania kariery zawodowej, jednak świadomi i dojrzali ludzie, wiedzą, że prawdziwe bogactwo tkwi w nas samych, czyli w naszym zdrowiu i miłości, której doświadczamy.
Jeśli chodzi o wspomaganie relacji w związkach, to Feng Shui ma na to wiele sposobów, a więc można:

 • Umieścić sypialnię w miejscu zawierającym odpowiednią energetykę, która wspiera sprawy uczuciowe, dzięki czemu nasz związek zostaje wzmocniony oraz nie wpada w rutynę.
  Tu od razu uspokoję pary, które z racji przynależności do różnych grup energetycznych, obawiają się, że będą musiały zamienić wspólne łóżko na dwa pojedyncze. 😉
  Otóż bardzo często się zdarza, że parę stanowią dwie osoby, gdzie jedna należy do tak zwanej Grupy Wschodu a druga do Grupy Zachodu, czyli posiadają z racji swojego roku urodzenia inny numer Gua. Jak wiadomo, dla każdej z Gua przypisane są kierunki zwrócenia głowy podczas spania. Czy zatem dla różnych Gua należy zastosować osobne łóżka do spania? Absolutnie nie!
  Zawsze w takiej sytuacji musimy iść na kompromis i jednej osobie dać dobrą energetykę miejsca, a drugiej dobry kierunek. Aby to odpowiednio zrobić, należy zbadać wykres osobisty Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia) każdej z nich, ponieważ to najdokładniejszy system oceny energetyki osobistej.

  Niedouczeni konsultanci bardzo często straszą ludzi teorią, że związek dwóch osób, z których jedna należy do Grupy Wschodu, a druga do Grupy Zachodu, skończy się katastrofą. To bardzo nieodpowiedzialne i nieprofesjonalne, ponieważ do badania kompatybilności ludzi w miłości nie używa się prostej metody porównywania ich Gua, która bazuje tylko na roku urodzenia. Do tego celu używa się wyżej wspomnianej techniki Ba Zi, gdzie bierzemy pod uwagę nie tylko rok, ale też miesiąc, dzień i godzinę.

 • Zadbać o odpowiednie otoczenie domu, aby formy krajobrazowe wzmacniały jakość energii odpowiedzialnych za związki, ponieważ energie przychodzą z zewnątrz do wewnątrz, i to jakość otoczenia decyduje o jakości energii. Nawet najlepsza energia mając złe otoczenie, może przynieść złe wydarzenia, czyli na przykład zamiast miłości przyniesie zdradę.

 • Stosować w razie potrzeby, na pewnej specyficznej kombinacji energii (jeśli ją mamy w wykresie domu), remedium z ciętych kwiatów umieszczonych w wazonie z wodą, jednak trzeba być tu bardzo ostrożnym, ponieważ możemy przesadzić. Kluczem do sukcesu jest określenie – “w razie potrzeby”, czyli gdy wymaga tego sytuacja. Tu nie można przesadzać, ponieważ w wyniku “przedawkowywania” tego remedium, w takim związku mogą się pojawić osoby trzecie. 😉
Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.