Inwazja Rosji na Ukrainę

Putin

Niestety tak jak sugerowałem w rocznej prognozie na rok Wodnego Tygrysa, sytuacja na Ukrainie to zapalnik międzynarodowego problemu, który dziś, czyli 24 lutego 2022 roku uruchomił konflikt militarny.

Mapa początku rosyjskiej inwazji.


Tak jak sugerowałem w prognozie na luty, czyli miesiąc Wodnego Tygrysa, energetyka miesięczna, taka sama jak roczna, spotęgowała skutki, zatem nikogo nie powinien dziwić fakt agresji, który nastąpił akurat teraz. Patrząc jednak na wydarzenia przed 60-laty, czyli na taką samą energetykę roczną, to pamiętamy, że wtedy doszło do “zimnej wojny” między USA a Rosją, zatem jest nadzieja, że ten konflikt militarny nie przerodzi się w regularną międzynarodową wojnę. Trzeba jednak pamiętać, że ta sama energetyka roczna nie gwarantuje tych samych wydarzeń, ponieważ to pewne tendencje, i musimy wziąć pod uwagę wiele innych czynników.

Jak natomiast wygląda energetyka dnia w którym inwazja nastąpiła?
Tutaj mam bardziej pozytywną wiadomość.

Energetyka początku rosyjskiej inwazji.

Niestety dla Putina, nie wybrał on dobrego czasu do rozpoczęcia ataku, ponieważ widzimy tutaj słaby wykres, który można porównać do kolosa na glinianych nogach.
Głównym żywiołem tego wykresu jest Ziemia Yang obrazująca stromą i niedostępną górę. Ta Ziemia jest uparta i nieustępliwa, co obrazuje charakter działania rosyjskiego dyktatora. To tylko pozorna siła, ponieważ ta Ziemia jest urodzona w miesiącu Tygrysa, czyli jest słaba a dodatkowo jest rozsadzana korzeniami silnego Drzewa Yang obecnego w dwóch ziemskich konarach Tygrysa tego wykresu.
Ziemia ma na celowniku dwie Wody Yang, stanowiące dla niej tak zwany element bogactwa niewłaściwego, czyli rodzaj korzyści, które zdobywa się szybko i niekoniecznie uczciwie. To oczywiście obrazuje chęć zagarnięcia jak największych zasobów Ukrainy przez Putina. Ta duża ilość Wody Yang, dodatkowo czyni ten wykres słabym.
Jak widać, moment czasowy rozpoczęcia inwazji, a dokładnie jego energetyka, nie jest korzystna, a strzelanie rakietami w praktycznie cała Ukrainę, ma raczej wywołać chaos, niż pokazać, ze chodzi o zajęcie całego kraju.
W tej energetyce tego wykresu, przeważają tak zwane konflikty energetyczne, obrazujące chaos i zaciętą walkę.
Pierwszy konflikt zachodzi między żywiołem głównym czyli Ziemią Yang a obiema Wodami Yang, jednak Ziemia nie jest w stanie tego kontrolować. Drugi konflikt widzimy między ziemskim konarem Małpy, którego główny żywioł, czyli Metal Yang obrazuje ciężki sprzęt wojenny, czołgi i pociski rakietowe. Ten Metal atakuje żywioł Drzewa, który jest reprezentowany przez dwa ziemskie konary Tygrysa. To Drzewo w Tygrysie jest jak pień dużego drzewa, czyli nieustępliwe i aby je pokonać, trzeba je złamać. To Drzewo obrazuje żołnierzy ukraińskich i ich determinację do obrony kraju.
Jak widzimy, to wykres ogromnego konfliktu, ale atakujący nie ma dostatecznie potencjału, aby zapanować nad sytuacją, dlatego myślę, że ten konflikt skończy się zajęciem części Ukrainy. Najprawdopodobniej największe lądowe potyczki nastąpią na południu kraju, ponieważ Putin może chcieć zająć cały nadmorski pas od Doniecka po Odessę, chcąc odciąć Ukrainę od dostępu do morza, jednocześnie odcinając kraj od możliwości wsparcia od tej właśnie strony. Może za tym przemawiać układ energii rocznych, czyli będąca na południu roczna energia Ognia obrazująca rzeczywiste otwarcie ognia i wybuchy, oraz będąca na południowym zachodzie energia Ziemi, która może obrazować blokadę przed światem zachodu.

Co będzie później, pokaże czas, ale najprawdopodobniej może to przypominać los Krymu i Donbasu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.