Koniunkcja Jowisza i Saturna a Feng Shui.

Jowisz i Saturn

Już 21 grudnia 2020 roku, będziemy mogli zaobserwować bardzo rzadkie i zarazem efektowne astronomiczne zjawisko koniunkcji Jowisza i Saturna.
Te dwie planety zbliżą się do siebie na dystans 0,1 stopnia kątowego, względem naszej pozycji obserwatora, co wizualnie sprawi, że niemal przytulą się do siebie, tworząc mocny świecący punkt na niebie, widoczny gołym okiem. Obserwujcie zatem niebo tuż po zachodzie słońca na południowym-zachodzie, około dziesięć stopni nad nieboskłonem.

Co wspólnego z Feng Shui ma Jowisz i Saturn?

Otóż chińska astrologia, która jest związana z Feng Shui, oparta jest na systemie czasowym, obejmującym wielki cykl 180-letni. Cykl ten składa się 9 okresów, z których każdy ma po 20 lat, a te dwie planety są bardzo istotne w metodologi liczenia tego czasu.
Saturn jest w chińskiej astrologii nazywany “Świątynią Przodków” i okrąża Słońce w 29,5 roku. Jowisz natomiast okrąża Słońce w 11,882 roku.
Koniunkcja Jowisza i Saturna następuje co 19,84 lata, co jest wyznacznikiem pojedynczego okresu, który w Feng Shui trwa 20 lat.
To właśnie na podstawie jednego z dziewięciu okresów oraz położenia budynku względem kierunków magnetycznych Ziemi, możemy obliczyć wykres energetyczny Feng Shui.

Co ciekawe, powyższe zjawisko astrologiczne, nastąpi w dniu przesilenia zimowego, kiedy to dochodzi do przejścia z wpływu energii Yin w energię Yang. Możemy to zaobserwować choćby na długości nocy i dnia, zatem od 21 grudnia będzie nam przybywać dnia, który jest związany z energią Yang, podczas gdy noc związana jest z energią Yin.

Widzicie zatem, że dzień 21 grudnia 2020 roku będzie szczególny, a niektórzy wiążą to z wejściem w tak zwaną nową Erę Wodnika, który ma przenieść ludzkość w nowy wymiar.
Miejmy nadzieję, że moment przejścia z Yin w Yang, w tle z wielką koniunkcją Jowisza i Saturna, da nam ludziom impuls do wejścia w nowe lepsze czasy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.