We Will Always Love You

Whitney Houston …. trudno uwierzyć, że już nie ma osoby, na której piosenkach wychowywało się moje pokolenie.
Dlaczego musiała odejść? Dlaczego tak wcześnie?
Postanowiłem spojrzeć w jej wykres Ba Zi (Cztery Filary Przeznaczenia).
Houston, Whitney Elizabeth, urodziła się w Newark NJ, USA, 9 sierpnia 1963 roku o godzinie 20: 55 (prawdopodobna godzina).
Jej wykres przedstawia się następująco:

Jia   Jia   Geng   Gui
Xu   Shen  Shen  Mao

Żywiołem urodzeniowym Whitney jest Drzewo Yang, które można porównać do silnego i wysokiego drzewa. To drzewo nie jest w stanie się ugiąć i prędzej się złamie niż ustąpi. Osoby o takim żywiole bardzo często są uparci wręcz bezkompromisowi i zawsze chcą postępować według swoich wizji. To właśnie ta domena charakteru, pozwoliła jej przezwyciężyć na początku kariery, rasistowskie opory otoczenia, przed wypromowaniem jej na wielką gwiazdę muzyki. Wtedy, kiedy zaczynała, show biznes był zapatrzony jedynie w białych wykonawców i bardzo ciężko było jej wypłynąć na szerokie wody. Z właściwościami jej żywiołu urodzeniowego, niestety wiąże się jeszcze inna, gorsza sprawa a mianowicie, osoby Drzewa Yang, mogą popaść w tak ogromny konflikt ze światem zewnętrznym a nawet ze samym sobą, że może to powodować silne problemy z osobowością a nawet problemy psychiczne.
Wykres Ba Zi, Whitney jest bardzo podstępny, ponieważ wykracza poza klasyczne przypadki i nie trzyma się pewnych zasad. Jednocześnie jest on bardzo wrażliwy na energetykę, jaka przychodzi z czasem. Już na samym początku analizowania widzimy, że w wykresie z jej żywiołem Drzewa walczy bardzo silny żywioł Metalu. To on jest miedzy innymi odpowiedzialny za nieudane małżeństwo z Bobby Brownem, ale również obrazuje jej dzieciństwo, które nie należało do wymarzonych. Żywioł Metalu obrazuje ówczesną niebezpieczną dzielnicę, w której się wychowywała oraz brak matki, która koncertując z Elvisem Presleyem bywała w domu bardzo rzadko. Wychowaniem Whitney i jej dwóch braci, musiał zajmować się ojciec. Żywioł Metalu oznacza dla niej miedzy innymi otoczenie mężczyzn oraz twarde warunki i zasady, jakim mogła podlegać. Domena tego żywiołu spowodowała również waleczność, która pozwoliła jej na zrealizowanie swoich marzeń.
Żywiołem, który może pomóc pogodzić zwaśnione Drzewo i Metal, jest Woda. Muzyka i śpiewanie jest zajęciem, które pomogło jej dostarczyć tego żywiołu do wykresu i dosłownie wypłynąć na szerokie wody kariery. Niestety Woda w jej wykresie stanowi obosieczny miecz, który, może również wpędzić w olbrzymie kłopoty. Człowiek podlega dziesięcioletnim okresom szczęścia, które wnoszą do jego wykresu a zatem i życia, bardzo silny wpływ swojej energetyki. Taki okres w życiu Whitney zaczął się w roku 1993. Rok wcześniej poślubiła Bobby Browna, który wprowadził do jej życia ogromny chaos. Generalnie, jeśli spojrzymy na jej wykres, to widać zapowiedź nieudanego życia osobistego. Nie był jej pisany właściwy mężczyzna i jej mąż był potwierdzeniem takiej tendencji. Za jego sprawom, poznała smak alkoholu oraz narkotyków, od których bardzo szybko się uzależniła. Ten dziesięcioletni okres szczęścia przyniósł ze sobą bardzo silny żywioł Wody, która wręcz zalała jej Drzewo. Woda tutaj oznacza nie tylko muzykę, śpiewanie, ale również depresję, sex, leki, używki, czyli alkohol i narkotyki. Już wtedy był to bardzo niebezpieczny okres, w którym mogło stać się najgorsze. Dała radę tylko za sprawą twórczości, grania w filmach i koncertowania, które to wniosły do jej życia tak potrzebny żywioł Ognia, który mógł pozwolić na rozładowanie tych ogromnych pokładów energii, drzemiących w Drzewie, dodatkowo zasilanym tak ogromnym żywiołem Wody.
Niestety kolejny okres szczęścia okazał się jeszcze gorszy i od 2003 roku zaczęła się tendencja spadkowa w karierze gwiazdy. Znów pojawiła się Woda oraz jej osobisty żywioł, czyli Drzewo, które totalnie ją oszołomiło a przy tym przyblokowało rolę Metalu w wykresie, który trzymał jej Drzewo w ryzach. Na polu walki pozostało Drzewo i Woda a brak Ognia i Ziemi pogłębił tą napiętą atmosferę.  Jej kariera niemal stanęła w miejscu, co uszczupliło Ogień i Ziemię, czyli twórczość i pieniądze. Usunięty Metal obrazuje rozwód ze swoim mężem a jej sesje odwykowe, którym się poddała, pokazuje desperackie szukanie tego Metalu, aby opanować sytuację. Niestety to nie było wystarczające wyjście z sytuacji, ponieważ tutaj potrzebny był żywioł Ognia, który miał rozładować tą sytuację. Wyłączenie się z czynnej kariery spowodowało pogłębienie problemów.
Okres ten zbliżał się ku końcowi, aż nadszedł rok, 2012 czyli rok Wodnego Smoka, który w połączeniu z wykresem utworzył bardzo silny układ żywiołu Wody. To jednak nie wszystko! Spójrzmy na datę jej śmierci, czyli 11 luty 2012 roku.

Dzień  Miesiąc  Rok
Ren      Ren       Ren
Yin        Yin       Chen

Widzimy, że każdy Pień zawiera w sobie silną Wodę Yang, co w połączeniu z silnym układem Wody utworzonym przez konar Smoka oddaje okoliczności jej śmierci. Whitney Houston została znaleziona w wannie w swoim apartamencie, w Beverly Hilis. Nie było oznak przestępstwa, natomiast dzień wcześniej widziano ją pijącą alkohol a to w połączeniu z silnymi lekami uspokajającymi, które brała, mogło spowodować zapaść dla organizmu. Niewykluczone, że nadal była pod wpływem uzależnienia od narkotyków, co definitywnie mogło przyczynić się do tak tragicznego końca jej życia.
Jak widzimy, żywioł Wody ze wsparcia, przerodził się w ograniczenie jej osoby i w rezultacie wręcz zalał jej Drzewo, które pozbawione Ognia, nie mogło znaleźć ujścia swojej energii i pomocy z zewnątrz. Obrazuje to osobę posiadająca silne problemy z osobowością, która poprzez depresję i wszelkiego rodzaju używki wpadła w studnię, z której samemu nie da się wyjść.
Poświęciła swoje życie osobiste, po to abyśmy mogli słuchać jej pięknego głosu i powiedzieć: We Will Always Love You ….

Buliński Włodzimierz

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.