Problem Ukrainy w świetle chińskiej metafizyki.

Wydarzenia na Ukrainie zaczynają się wymykać z pod kontroli. Państwo, które grafitirazem z Polską niedawno organizowało mistrzostwa europy w piłce nożnej, uważane wówczas za przyjazny i szczęśliwy kraj, aktualnie pokazuje swoją drugą, tą bardziej mroczną stronę. Dlaczego dokonał się nagle taki kontrast?

Odpowiedzi na to pytanie możemy poszukać w chińskiej metafizyce, która na podstawie teorii o rocznej wędrówce energii, może nam wiele powiedzieć o wydarzeniach dotyczących konkretnego miejsca i czasu.

W ostatnim dniu starego roku ( wg. kalendarza gregoriańskiego), zamieściłem prognozę na Rok Drewnianego Konia, w której zamieściłem najbardziej charakterystyczne symptomy oddziaływania roku 2014, którego początek przypada na 3 lutego. Możemy w niej przeczytać, że nadchodzący rok, będzie między innymi pod działaniem energii Drzewa Yang, które wiąże się również z polityką i manifestuje się stanowczym działaniem i niechęcią do kompromisów. Jest ono paliwem dla Ognia ziemskiego konaru Konia, co może wywołać pożar, który może symbolizować również wydarzenia zapalne.  Właśnie taki obraz sytuacji możemy zaobserwować na Ukrainie, którą prezydent Wiktor Janukowicz próbuje usilnie uchronić od bliższych kontaktów z Unią Europejską, co nie podoba się tamtejszemu społeczeństwu.

Z puntu widzenia astrologii Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia), prezydent Janukowicz jest słabym Drzewem Yin, które można porównać do giętkich wierzbowych gałązek, które łatwo poddają się wiatrowi, poruszając się tak, jak on zawieje. To porównanie oddaje bardzo często oblicze osób, których żywioł urodzeniowy to Drzewo Yin. One są bardzo często chwiejne jak te gałązki wierzby a ich działania i sympatie są uzależnione od korzyści, jakie mogą uzyskać. Takie osoby często robią karierę w polityce, ponieważ domeną polityka jest co innego obiecywać a co innego robić, ponadto Drzewo Yin to skłonność do kompromisów ale bardzo często pod takim kompromisem ukryty jest jakiś chytry plan. Miejmy nadzieję, że prezydent Janukowycz pójdzie drogą kompromisu, ale bez ukrytych i nieczystych intencji.

Wykres Ba Zi Wiktora Janukowicza wygląda następująco:

janukowicz

 

 

Znajduje się on w tej w chwili w okresie dziesięcioletnim, który przynosi mu ogromne pokłady energii żywiołu Ziemi, która stanowi dla niego tak zwany element bogactwa czyli oznacza jego pieniądze. Wbrew pozorom, to niekorzystny element, który obciąża jego słabe Drzewo.                                   Również poszczególne lata przynoszą ze sobą swoją energię i o ile rok Wodnego Węża (2013) dał mu wsparcie, to nadchodzący rok Drewnianego Konia (2014), mimo, że przynosi energią Drzewa (jego osobistą), to oznacza jednak rywali. Ta energia będzie mieć konflikt z żywiołem Metalu, oznaczającym jego tak zwany element władzy, co obrazuje użycie siły wobec swoich oponentów.                     W październiku 2014 roku, energie czasu i energie jego wykresu utworzą bardzo silną energię Ognia, który może osłabić żywioł Wody w jego wykresie osobistym, który to stanowi jego ochronę. Taka sytuacja może poważnie zachwiać wykresem i spowodować perturbacje, które silnie wpłyną na jego życie.

Patrząc na sytuację Ukrainy z poziomu teorii Wędrującej Gwiazdy i rocznej wędrówki tak zwanych gwiazd rocznych, widzimy że w tym roku na wschodzie, który jest związany z żywiołem Drzewa, zawita energia Ziemna 2, co stworzy potężny konflikt, nazywany przez chińską metafizykę jako “walka byków”. Taka sytuacja obrazuje konflikt miedzy Drzewem, które próbuje swoimi korzeniami rozpulchnić Ziemię. Drzewo może tutaj przedstawiać dążenia społeczeństwa, które zdecydowanie sprzeciwia się Ziemi czyli swojemu krajowi.

Energia związana ze wschodem symbolizuje między innymi coś gwałtownego, wstrząs, gorący temperament, szybkość błyskawicy, budzenie się, inicjatywę i osobę określaną jako najstarszy syn. Te cechy mogą oddać istotę dążeń i uczuć obywateli Ukrainy a ostatnia podana cecha, czyli najstarszy syn, może symbolizować starszego z braci Kliczków – Witalija, który jest jednym z przywódców opozycji na Ukrainie. Co ciekawe, on również jest osobą Drzewo Yin.

Jeśli chodzi o energię Ziemi, symbolizuje ona coś zwartego i solidnego, matkę, pasywność, ochronę, wytrzymałość czy po prostu czarną ziemię. Te cechy symbolizują tutaj państwo ukraińskie gdzie matka oznacza po prostu ojczyznę a czarna ziemia to obraz spalonej ziemi podczas rozruchów, jakie możemy obserwować. Ziemna energia 2, oznacza też pewne blokady a zatem rok 2014 na Ukrainie, może objawić się poważnym kryzysem gospodarczym.

Według teorii pracy z energiami, konflikt Drzewa i Ziemi powinno się łagodzić żywiołem Ognia a ten symbolizuje między innymi rozgłos oraz media, dlatego działania mediów, pokazujące to, co się dzieje na Ukrainie, mogą wywołać stanowczą reakcję całego świata i pewne wpływy, które (miejmy nadzieję) pozwolą w sposób pokojowy zażegnać konflikt na Ukrainie.

Pisałem w swojej prognozie o tym, że w tym roku ważną rolę w świecie mogą odegrać ludzie sztuki, i artyści a jednym z bohaterów  zapewne będzie Ser­hiy Ni­koy­an, ormiański poeta, który zgi­nął na Maj­da­nie,demonstrując poparcie dla wolności w Ukrainie.

Serhiy NikojanNa zdjęciu właśnie wspomniany poeta, trzymający transparent z napisem: “Gło­sem na­ro­du mówi Bóg”.

 

 

 

Co prawda, energie roku Drewnianego Konia uwidocznią się w dniu 3 lutego 2014 roku, ale pewne teorie mówią o tym,że energia czasu może uwidaczniać swój wpływ już wcześniej, czego dowodem są bieżące wydarzenia na Ukrainie.

W artykule wykorzystałem zdjęcia z serwisu onet.pl (http://wiadomosci.onet.pl/swiat/zamieszki-w-stolicy-ukrainy-zobacz-nieznane-zdjecia/jppft)
Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.