Czy konsultację Feng Shui można zrobić zdalnie?

Kiedy jestem pytany o rekomendację sposobu przeprowadzania konsultacji Feng Shui, zawsze proponuję konsultację klasyczną, czyli taką, która wiąże się z moim przyjazdem na miejsce. To oczywiste.

Są jednak sytuacje specyficzne, takie jak aktualna, czyli związana z zagrożeniem pandemią koronawirusa, która wymaga od nas zachowania bezpieczeństwa, wtedy najlepszym wyjściem jest wykonanie konsultacji w trybie zdalnym, czyli przez internet.


Wykonuję też i takie konsultacje, szczególnie w przypadku klientów zagranicznych, zresztą również klienci w kraju często decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ jest to szybsze, tańsze, a przecież efekt końcowy nie różni się niczym od konsultacji klasycznej, pod warunkiem, że otrzymam wszystkie potrzebne dane.
Nieprawdą jest, że konsultant musi być na miejscu, aby “poczuć” energię. W Feng Shui opieramy się na analizie otoczenia i pomiarach, a konsultant nie posiada nadprzyrodzonych mocy.

Feng Shui liczy sobie kilka tysięcy lat i ewoluuje wraz z postępem techniki, ponieważ samo jest oparte na takich naukach jak matematyka, fizyka czy geografia. To oznacza, że w warsztacie profesjonalnego konsultanta swoje miejsce znajdują również analizy map satelitarnych, które są podstawą w przeprowadzaniu konsultacji zdalnych.
Oczywiście niezbędne jest opanowanie w tym przypadku teorii i praktyki z zakresu pojęcia deklinacji magnetycznej. To dzięki niej możemy obliczyć dla każdego miejsca na ziemi wartość przesunięcia oddziaływania ziemskiego bieguna magnetycznego w stosunku do jego geograficznego odpowiednika, aby uzyskać pomiar magnetyczny, czyli taki, jaki byśmy zmierzyli będąc na miejscu za pomocą chińskiego kompasu Luopan.
Bardzo często za pomocą analizy map satelitarnych lub geodezyjnych, przy uwzględnieniu deklinacji magnetycznej, dokonuję analizy działek, na których potem projektuję domy według zasad Feng Shui. Nie ma w tym żadnej magii, tylko wiedza.

Jak widać, bez problemu można przeprowadzić konsultację zdalną, ale trzeba mieć do tego wszystkie potrzebne dane oraz odpowiednią wiedzę i praktykę.
Metody, którymi się posługuję, są połączeniem zdobytej wiedzy na jednej z najlepszych światowych uczelni Feng Shui oraz ponad dziesięcioletnią praktyką zawodową w ramach prowadzonej firmy.

Przestrzegam wszystkich przed korzystaniem z usług pseudo konsultantów, którzy swoimi działaniami mogą was wpędzić w kłopoty. Niestety na rynku jest wielu oszustów, którzy przede wszystkim nie prowadzą legalnej działalności, często nie mając nawet swojej strony internetowej, a jedynie podając swój numer telefonu do kontaktu.
Z taką sytuacją spotkałem się zresztą niedawno, kiedy zwrócił się do mnie klient mieszkający za granicą, u którego jeden z takich pseudo konsultantów przeprowadził konsultację klasyczną. Błędne zalecenie postawienia fontanny spowodowało lawinę problematycznych wydarzeń, które zamieniły się w koszmar, jak to później określił klient. Przeprowadziłem w tym przypadku konsultację zdalną, wprowadzając swoje zalecenia i między innymi kazałem usunąć feralną fontannę, co spowodowało, że sytuacja powoli zaczęła się uspokajać.

Jak widać na tym przykładzie, dobrze wykonana konsultacja zdalna potrafi być skuteczniejsza od niejednej konsultacji klasycznej, pod warunkiem, że zrobi się to profesjonalnie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.