Dobre Feng Shui nie jest wieczne.

złe feng shui
Stary dom, który mijałem w drodze na konsultacje. To on zainspirował mnie do napisania tego artykułu.

Nic nie jest nam dane na wieczność, dobre Feng Shui też.

W profesjonalnym podejściu do Feng Shui, którego przejawem jest najbardziej znana technika, tak zwanej “Wędrującej Gwiazdy”, posługujemy się nie tylko analizą obiektu i jego położeniem w przestrzeni względem magnetyzmu ziemskiego, czyli inaczej mówiąc według kierunków magnetycznych, ale też dochodzi do tego aspekt czasowy. Mówiąc inaczej, jakość i znaczenie energii zależy od czasu, w którym je rozpatrujemy.

Każdy dom czy inny obiekt posiadający ściany i dach, ma swój tak zwany okres urodzeniowy, który zależy właśnie od aspektu czasowego, a który to mierzymy za pomocą chińskiego kalendarza słonecznego. Służą do tego tak zwane okresy dwudziestoletnie.
Dopiero znając czas powstania obiektu i jego położenie względem kierunków magnetycznych, możemy obliczyć jego wykres Feng Shui. Taki wykres energii może jednak zmieniać swoją jakość wraz z czasem, który nieubłaganie pędzi do przodu.

Weźmy na przykład korzystne Feng Shui jakiegoś domu, w którym przez jakiś czas będzie panowała zgoda, zdrowie i bogactwo, jednak za kilka lub kilkanaście lat taka pomyślna energetyka może się zdeaktualizować. Może do tego dojść właśnie poprzez zmianę czasu, co spowoduje, że energie, które kiedyś były pomyślne, staną się teraz niepomyślne. Może też dojść do zablokowania pomyślnych energii. To jest właśnie wpływ aspektu czasowego na działanie energetyki miejsca, w którym mieszkamy lub pracujemy.

Konsultacje Feng Shui są często przeprowadzane właśnie w takich miejscach, gdzie po zmianie okresu dwudziestoletniego, coś złego zaczęło się dziać w życiu mieszkańców. Wtedy najczęściej ludzie doświadczają braku wsparcia aktualnie korzystnych energii, mając uruchomione energie niekorzystne, które co ciekawe, mogły nie być groźne w czasie przeszłym.
Taka sytuacja wymaga wprowadzenia pewnych zaleceń, aby mieszkańcy mogli być wspierani przez aktualnie korzystne energie i pozbyć się wpływu energii niekorzystnych.

Jak widać, Feng Shui poprzez wpływ aspektu czasowego, potrafi się zmienić i nie gwarantuje wiecznej pomyślności, chyba, że specjalnie zaprojektujemy dom, biorąc pod uwagę odpowiednio długi czas przyszły, aby zadbać o poszczególne energie, ale i w taki sposób nie uzyskamy idealnego efektu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.