Feng Shui i Ba Zi – praktyczne zastosowania.

Wykład o Feng Shui na Festiwalu Wibracje.

Po raz drugi miałem przyjemność poprowadzenia jedynego wykładu o Feng Shui na Festiwalu Wibracje.
Tym razem festiwal przeniósł się na drugą stronę Jeziora Zegrzyńskiego, do malowniczych Białobrzegów, które mogły ugościć znacznie więcej przybyłych gości, niż w roku poprzednim.

Do dyspozycji dostałem namiot wykładowy na dwieście osób, z otwartą ścianą na las, zatem sceneria z dużym akcentem natury, jak przystało na tematykę, która dotyczy środowiska naturalnego.

Tym razem, postanowiłem przybliżyć słuchaczom tematykę Feng Shui i astrologii Ba Zi, w bardziej praktycznym wymiarze, bowiem najlepiej przemawiają do ludzi właśnie przykłady z życia.

Po krótkim teoretycznym wprowadzeniu, przeszedłem do omówienia praktycznych zastosowań Feng Shui w wymiarze zdrowia i aspektów zawodowo- finansowych. Dużą uwagę słuchaczy przykuł temat projektowania domów i firm według zasad Feng Shui. Coraz więcej ludzi decyduje się na takie przedsięwzięcie, i dobrze, ponieważ lepiej stworzyć coś dobrego od podstaw, niż naprawiać sytuację w miejscu, które posiada duże ograniczenia. Zainteresowanie tematem było duże, o czym przekonałem się po wykładzie, na podstawie kolejki zainteresowanych projektami domów czy firm.

Kolejną cześć wykładu poświęciłem praktycznym zastosowaniom astrologii Ba Zi (Czterech Filarów Przeznaczenia), która skupia się na człowieku, poniewaz samo Feng Shui to tylko jedna strona medalu. Przybliżyłem słuchaczom możliwości zastosowania analiz osobistych Ba Zi, opierając się na najważniejszych aspektach, których może ona dotyczyć, czyli: odkrywania osobistego potencjału i sposobów wykorzystywania go, rozwiązywania problemów emocjonalnych, finansowo- zawodowych czy zdrowotnych. Dużą uwagę słuchaczy zainteresował temat planowania osobistych przedsięwzięć za pomocą kalendarza chińskiego, który pokazuje nam energie na każdy dzień, miesiąc czy rok.

Z każdą chwilą przybywali nowi słuchacze, zapełniając wykładowy namiot, niestety w tym roku z uwagi na napięty harmonogram wykładów, musiałem się mocno streszczać, bowiem miałem do dyspozycji jedynie godzinę. W związku z tym, dostałem od obecnych tam osób, propozycje poprowadzenia podobnych wykładów we Wrocławiu, Poznaniu i Krakowie.
Na koniec przybliżyłem wszystkim specyfikę aktualnego roku Ziemnej Świni, na podstawie mojej autorskiej prognozy, a przy okazji wymieniłem kilka wydarzeń, które miały okazje zmaterializować się w rzeczywistości.

Dziękuję wszystkim uczestnikom wykładu oraz organizatorom i do następnego razu!  😉

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.