Prognoza na temat wyborów parlamentarnych w Polsce

Wyniki wyborów 2019 – źródło Onet

Sprawdziły się moje zapowiedzi dotyczące polskich wyborów parlamentarnych.
W swojej październikowej prognozie pisałem tak:

” Biorąc pod uwagę bardzo ostry konflikt energetyczny, jaki mamy w tym miesiącu, to jego specyfika może dać znać też po wyborach, czyli logika podpowiada, że wybory te najprawdopodobniej wygra ekipa rządząca, choć może to nie być tak spektakularne zwycięstwo, jak zakładają jej działacze, ponieważ Drzewo Yang, zasilane silnym żywiołem Wody z roku, może spowodować dużą liczbę przeciwników opcji rządzącej, bez względu na barwy partyjne. “

Ziemia Yang symbolizuje tutaj ekipę rządzącą, ponieważ ten żywioł jest związany z konserwatyzmem i prawicowymi poglądami. Jest on bardzo silnie atakowany przez żywioł Drzewa Yang, który jest bardzo żywiołowy a nawet wręcz rewolucyjny. Drzewo Yang to elektorat wszystkich partii stanowiących opozycję. Ten żywioł na takiej pozycji pokazuje niesprzyjające okoliczności, ale to pozycja Ziemi Yang jest tutaj ważniejsza, tym bardziej, że jest wsparta podobną energetyką roczną.
To wszystko pokazuje właśnie wygraną, ale nie taką, która może zadowolić ekipę rządzącą, która to w tych wyborach traci większość w senacie oraz nie ma zbyt optymistycznych perspektyw na koalicję zapewniającą jej większość konstytucyjną, na którą po cichu liczyła.
Niemniej swój wynik i tak może uznać za swój duży sukces.

Ten wpis został opublikowany w kategorii fengshui blog i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.